Koszty wesela

Ile kosztuje DJ na wesele ?

          Pisząc maila do DJ-a o koszty wesela, otrzymujesz odpowiedź: 800 zł, 1500 zł, 2500 zł !

        Skąd ta różnica, zatrudnić tańszego czy droższego, tańszy może źle poprowadzi wesele, z drugiej strony może nie ma sensu przepłacać za droższego ? Potrzebujemy droższego z całą oprawą oświetlenia i innych extra dodatków, czy skupić się

na skromnym kameralnym spotkaniu przy dobrej muzyce tańszego DJ-a. Te i inne pytania nurtują Cię dopóty,

dopóki nie spotkasz się z nimi, nie porozmawiasz i nie porównasz ofert.

        Koszt oprawy muzycznej przez DJ-a, wodzireja weselnego jest bardzo zróżnicowany. Zależy on między innymi od miejsca, terminu, doświadczenia DJ-a, jego zaplecza technicznego, a także możliwości finansowych Młodych. Cena jest ustalana indywidualnie , ale na rynku weselnym nie ma co liczyć na promocje cenowe w okresach najbardziej obleganych takich jak czerwiec, lipiec, sierpień czy wrzesień. W tym okresie zarówno kamerzyści, fotografowie, orkiestry i oczywiście DJ-e weselni nie zaniżają stawek, bo klientów jest sporo. Zgodnie z zasadami marketingu większy popyt pociąga wzrost cen, a podaż usług jest ograniczona.

         Niestety często dzieje się tak, iż początkujący DJ na wesele zaniżają stawki na rynku i poziom usług wyrabiając złą opinię prezenterom zawodowcom. Jest to niestety powód obaw Młodych a także rodziców czy wybór DJ-a ma sens.

         …przykładowy cytat: ”byłam na weselu na którym grał DJ, ale było kiepsko i tandetnie, już wolę orkiestrę przynajmniej rodzice będą zadowoleni”. Te i inne opinie obiegają świat powodując obawy przed właściwym wyborem. Rozmowa nawet telefoniczna a najlepiej spotkanie z wybranym DJ-em rozwieje Wasze wątpliwości a takie spotkanie do niczego nie zobowiązuje. Jeśli rodzice mają takie obawy zabierzcie ich ze sobą :)))

Ile kosztuje ślub i wesele - przydatne informacje dla Was w przygotowaniach.

    Zbudowanie planu i ustalenie budżetu weselnego jest sprawą podstawową, bowiem od tego zależy jakie decyzje będziecie mogli podjąć w dalszych przygotowaniach.
W dzisiejszych czasach nie ma reguł odnośnie finansów związanych ze ślubem i weselem.
     Obecnie "młodzi" wraz z rodzicami decydują kto jaką sumę może przeznaczyć na zorganizowanie tego uroczystego dnia. Niekiedy rodzice młodej pary koszty dzielą po prostu po połowie. Cały budżet weselny trzeba dobrze zaplanować. Niektóre wydatki pochłoną znaczną jego część (lokal, suknia), inne sporo mniejszą (bukiet, krawat).

Zobaczmy możliwy podział budżetu:

wesele - 50 %
strój panny młodej - 13 %
strój pana młodego - 9 %
muzyka - 9 %
fotograf, video - 8 %
obrączki - 5 %
samochód - 4 %
kwiaty - 2 %
zaproszenia - 2 %

                             

»»» Copyright Dj nicraM 2009-2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. «««